Tożsamość NATURAlna. Dlaczego warto być świadomym?

Tożsamość NATURAlna. Dlaczego warto być świadomym?

Choć zewsząd słychać o konieczności segregowania odpadów, część społeczeństwa wciąż buntuje się przeciw narzucanym odgórnie zasadom. Tak samo jest w przypadku wywożenia śmieci do lasu czy palenia ich w domowych piecach. Wiemy, że nie jest to dobra praktyka, a jednak wciąż z kominów wydostaje się duszący dym palonego plastiku.

Co więcej, nasz “społeczny bunt” dotyczy wielu innych zagadnień, takich jak chociażby nadmiernego spożywania mało wartościowego jedzenia i napojów o wysokiej zawartości cukru, niewystarczającej aktywności fizycznej czy zbyt częstego stosowanie plastikowych sztućców, słomek i toreb. Rzecz nie w tym, co robimy nie tak jak moglibyśmy, ale w braku świadomości.    Jak życie mogłoby wyglądać, gdybyśmy jako społeczeństwo byli bardziej świadomi? I tu od razu nasuwa się pytanie - świadomi czego? Konsekwencji naszych działań? Braku troski o środowisko? Źle dobranej diety?

A może po prostu zbyt mało utożsamiamy się ze światem, naturą i otoczeniem… Z całą pewnością liczba pytań i odpowiedzi na nie podawana mogłaby być w tym temacie bez końca. Zarówno stanowiska w danej sprawie, jak i perspektywa oceny sytuacji różne będą w przypadku każdej osoby. Nie zmienia to jednak podstawy tych refleksji, a zatem społecznego braku świadomości.    Naszym celem, jako Fundacji, nie jest mówienie jak należy, jak powinno się czy należałoby postępować. Chcemy tylko, aby każdy znalazł taki jeden moment w ciągu dnia, na drobną refleksję, zastanowienie się nad własną tożsamością naturalną.

Powrót

Kontakt

Masz głowę w chmurach? Porozmawiajmy o czystym powietrzu!