Wraz z końcem grudnia większość z nas robi podsumowanie minionego roku i snuje plany na kolejny. Noworoczne postanowienia przeważnie dotyczą zmiany diety, aktywności fizycznej, pracy… Jednak w tym roku, zastanawiając się nad tym, co w nowym roku zmienić w swoim życiu, może warto pomyśleć o ekologii?
Z postanowieniami noworocznymi mamy do czynienia co roku. Zawsze, gdy wyobrażamy sobie nowy rozdział zapoczątkowany przez Nowy Rok, wierzymy, że uda nam się coś zmienić w swoim życiu. Niekiedy jest to utrata wagi, w przypadku innych to na przykład plan na poznanie miłości. Każdego roku prowadzonych jest wiele badań, które potwierdzają skłonność Polaków do planowania zmian w nowym roku. Wykorzystując zbliżający się koniec roku, chcemy zachęcić wszystkich, by tym razem uwzględnili w swoich planach środowisko…
Częstsze i dłuższe spacery, więcej roślinności w domu i ogrodzie, ekogroszek z dodatkiem antysmogowym lub paliwo bezdymne zamiast tradycyjnego węgla emitującego zbyt wiele substancji szkodliwych do powietrza - to tylko kilka propozycji. Wprowadzenie tych kilku zmian w codziennym życiu skutkować będzie nie tylko poprawą własnego zdrowia, ale także i samopoczucia. Powietrze lepszej jakości powinno być nadrzędnym celem całego społeczeństwa na przyszły rok. Inwestycja w czyste powietrze to przede wszystkim inwestycja w zdrowie swoje i przyszłych pokoleń.
Przy postanowieniach noworocznych należy myśleć przede wszystkim o sobie, jednak nie można zapominać o bliskich i tych nieco dalszych osobach, ale także o tych, których nawet nie znamy. Wszyscy tworzymy środowisko, w którym żyje całe społeczeństwo. Zatem nie ma co się tłumaczyć i mówić: “co ja mogę zmienić”. Każdy z nas może zmienić wiele, zaczynając od swojego otoczenia. Ogólnoświatowy rozwój przemysłowo-technologiczny dramatycznie wpłynął na przyrodę, dlatego potrzebujemy natychmiastowych zmian. Wybierajmy zatem mądrze, wprowadzajmy do codzienności rozwiązania, które od razu przyniosą pozytywne efekty, tak jak chociażby paliwa bezdymne o niskiej emisji zanieczyszczeń.
Masz głowę w chmurach? Porozmawiajmy o czystym powietrzu!